Konopný shop


Kdo hledá nějaké lekce hindského jazyka, může se něčemu naučit ZDE.

Informace z oblasti
KNIHOVNICTVÍ.

Reklamy pouze SEM. Jinak mažu a ignoruju.

DESIGN by LABANDA.

NESPŘÁTELUJI ANI SE NEÚČASTNÍM ŽÁDNÝCH SOUTĚŽÍ.

Proč o kůži pečovat?

27. ledna 2011 v 20:08 | MadameBijou |  Kosmetika

        Kůže je jakýmsi pláštěm chránícím lidské tělo před okolním prostředím. A protože kůže stejně jako celý organismus neustále stárne a navíc je dennodenně vystavována vlivům vnějšího prostředí, je třeba o ni co nejlépe pečovat, aby byla stále zdravá, pružná a svěží.
        Předpokladem správného ošetření  a používání vhodné kosmetiky je zjištění daného typu pleti.
        Už vidím, jak stojíš před zrcadlem, celá nesvá, že ani nemá cenu zjišťovat, jaký typ pleti máš. Je to přece jasné! Leskne se a je samý pupínek! V období dospívání dochází k zvýšení činnosti mazových žlázek, které tak produkují více mazu, takže pleť je mastná. Proto je skutečně málo těch, které netrápí velké i malé "pupínky", tedy akné. Pro každodenní domácí péči stačí základní jednoduché dělení na pleť suchou, mastnou, smíšenou a normální.
        Netrap se tím, že svou pleť zatím neznáš. I v domácích podmínkách si můžeš provést jednoduchý test: Večer omyj obličej vodou a ráno si na něj přitiskni papírový ubrousek a lehce přitlač zejména v partiích čelo, brada, tváře a nos. Mastná pleť se prozradí mastným otiskem, u suché zůstává ubrousek bez otisku, pleť smíšená nechá mastný otisk v místech čelo, nos a brada, avšak tváře jsou suché, normální pleť zanechá lehký otisk pouze v místech středu obličeje.
        Typ kůže není ale na celém těle stejný. Mastnější kůže bývá na zádech, obličeji a ve výstřihu. Na rukou, nohách a chodidlech, kde se mazové žlázy nevyskytují, bývá zase sušší. Typ pleti se během života může měnit, a to v souvislosti s věkem a se změnami organismu.. Budeš-li toto mít na paměti, dokážeš se vždy o pleť správně starat a poradíš si i s výběrem vhodné kosmetiky. Určení přesného typu pleti, lze přirovnat ke členění do škatulek, to však nemusí být vždy zcela správné. Pro každou péči je totiž velmi důležité brát v úvahu stav pleti - její promaštění, citlivost a napětí apod. právě v daném okamžiku.


( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mikky5a Mikky5a | Web | 27. ledna 2011 v 21:35 | Reagovat

Pěkný design

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Konopný shop