Konopný shop


Kdo hledá nějaké lekce hindského jazyka, může se něčemu naučit ZDE.

Informace z oblasti
KNIHOVNICTVÍ.

Reklamy pouze SEM. Jinak mažu a ignoruju.

DESIGN by LABANDA.

NESPŘÁTELUJI ANI SE NEÚČASTNÍM ŽÁDNÝCH SOUTĚŽÍ.

Únor 2011

Citát č. 4 - Gianni Versace

28. února 2011 v 21:29 | MadameBijou |  Citáty
Žít bez barev je nesmyslné a absurdní: barvy zjasňují, oživují, povzbuzují a přinášejí potěšení těm, kteří je nosí, i těm, kteří je pozorují.

( Gianni Versace )

Návštěvnost - 21. - 27.2. 2011

28. února 2011 v 20:29 | MadameBijou |  Návštěvnost blogu
Návštěvnost za minulý týden (21.2. 2011 - 27.2. 2011) je:
Pondělí: 33
Úterý: 21
Středa: 28
Čtvrtek: 15
Pátek: 8
Sobota: 17
Neděle: 35

Celkem: 157

Je to ještě celkem na tu bídu fajn. Když jsem zjistila, jak se mi po zavedení změn na blogu.cz všechno kazí, nechtělo se mi vůbec psát žádné články. A bylo nás mnohem víc. Snad už se to všechno uklidní a návštěvnost mi trochu stoupne. Moc děkuju za to, že sem chodíte.

MadameBijou

Konečně novinky

28. února 2011 v 19:09 | MadameBijou |  Novinky v e-shopu
Po delší době opět přináším pár novinek. Tentokrát to budou jedny náušnice a kožený náramek.
Nakupujte ZDE.

110 Kč + 59 Kč poštovné

51 Kč + 59 Kč poštovné

MadameBijou

21. - 27.2. 2011

28. února 2011 v 18:29 | MadameBijou |  Návštěvnost e-shopu
Návštěvnost za minulý týden (21.2. 2011 - 27.2. 2011) je:
Pondělí: 6
Úterý: 1
Středa: 3
Čtvrtek: 2
Pátek: 1
Sobota: 2
Neděle: 2

Celkem: 17

Minulý týden se moc nevydařil. Možná to bude i těmi velkými změna na blogu.cz. S tím už jsem se celkem vypořádala a přeju všem ostatním blogerům a blogerkám, aby to též s těmi všemi funkcemi zvládli bez stresu a problémů.
Objednávka nebyla žádná, tedy kromě jedné, která ani nedorazila do mé e-mailové schránky. Psala mi známá, že její kamarádka si od nás něco objednávala a ještě jí nic nepřišlo. Jenomže pravděpodobně se něco při posílání objednávky pokazilo, jelikož já o ničem nevím. Doufám, že už se tento problém nezopakuje. A proto bych Vás chtěla upozornit, abyste si při objednávání zboží dávali pozor.
V této chvíli máme náš e-shop plný a o rozšíření zatím neuvažujeme. Věřím, že si něco vyberete. Zboží občas obměňujeme. Moc Vám děkuji za návštěvu.

MadameBijou.

E-shop ZDE.

8. díl ... Hanae Mori

28. února 2011 v 11:09 | MadameBijou |  Dámská krejčovství
Japonka Hanae Moriová náleží mezi první asijské návrháře, kteří vstoupili na pařížskou módní scénu, a již řadu let je nespornou japonskou královnou módy. Její debut ve světě haute couture je zcela neobvyklý, neboť původně v Tokiu studovala literaturu. V roce 1950 začala navrhovat filmové kostýmy a o pět let později si otevřela butik. Do oděvní tvorby se zamilovala v roce 1960 poté, co se seznámila s Gabriellou Chanelovou. Brzy se rozhodla svůj sen uskutečnit a v roce 1965 předvedla první kolekci. Díky obdivuhodnému úspěchu byly její modely zakrátko k dostání v mnoha věhlasných buticích.V roce 1972 se proslavila mimo módní kruhy, když navrhla lyžařské úbory pro japonský olympijský tým. Vždy toužila po vlastním pařížském hnízdě a v roce 1977 si konečně otevřela v č. 17- 19 na Avenue Montaigne krejčovský salon. Uznání, jehož dosáhla ve Francii, jí pomohlo vybudovat v Japonsku oděvní impérium, které řídí z hlavního sídla. Bohatí a slavní zákazníci Moriové pocházejí ze všech koutů světa a zahrnují americké první dámy i japonskou korunní princeznu.


Zdroj obrázku: ruggedelegantliving.com


Zdroj obrázku: life.com

příště: Jean Paul Gaultier

( čerpáno z knihy Opravdová dáma: průvodce odíváním a stylem od autorky Claudie Piras )

Masky pro všechny typy pleti

28. února 2011 v 5:29 | MadameBijou |  Kosmetika
MASKY PRO VŠECHNY TYPY PLETI

Okurková - Nastrouhanou okurku nanes přímo na obličej.

Žloutková s mrkví - z jednoho žloutku a olivového oleje si připrav majonézu ( šleháním ), po kapkách přidej šťávu z rozstrouhané mrkve. Nanes na obličej a krk a nech 15 minut působit.

Ovocná nebo zeleninová s bílkem - Z bílku ušlehej tuhý sníh a přidej dvě lžíce jemně rozstrouhané nebo rozmixované čerstvé zeleniny nebo ovoce. Nanes na obličej a krk, zakryj gázou nebo papírovým ubrouskem, aby hmota nestekla, a nech působit 20 minut. Použít můžeš okurku, jahody, pomeranč, banán apod.

Ovocná nebo zeleninová pro osvěžení pleti - Jakýkoli druh ovoce nebo zeleniny rozmačkej a nanes na obličej. Nech působit 15 minut, poté opláchni vodou.

Citronová - Mléko, citronovou dřeň a pšeničnou mouku smíchej na kaši. Nanes a nech zaschnout. Po 20 minutách opláchni výluhem z heřmánku ( 50 g / 0,5 l vody ).

Tvarohová s medem a šťávou - 2 lžíce tvarohu smíchej s 1 lžící medu a lžící šťávy z mrkve nebo ovoce, nanes na obličej a krk a nech 20 minut působit. Poté opláchni vlažnou vodou.

Banánová - Menší banán rozmačkej vidličkou na kaši, nanes na obličej a krk a nech 15 minut působit. Smývej vodou.

( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )

Růstový cyklus

28. února 2011 v 0:06 | MadameBijou |  O vlasech
RŮSTOVÝ CYKLUS

Jediná živá část vlasu je pod kůží - když vlas proroste kůží, je už jen mrtvou tkání.
Vlas prochází při růstu třemi etapami:
- anagenní fází - vlas aktivně roste
- katagenní neboli přechodnou fází - vlas přestane růst, ale v papile dál pokračuje buněčná aktivita
- telogenní neboli oddechovou fází - růst úplně přestává
Během telogenní fáze nedochází v papile k žádnému dalšímu růstu nebo aktivitě. Nakonec je starý vlas vytlačen vlasem novým a cyklus se znovu opakuje.
Anagenní fáze trvá po dobu od dvou do čtyř let, katagenní fáze pouze asi 15 - 20 dní a telogenní fáze trvá 90 - 120 dní.
V každém okamžiku je asi 93 procent lidských vlasů v anagenní fázi, 1 procento ve fázi katagenní a 6 procent ve fázi telogenní.
Vlasy na hlavě člověka, které reagují na hormonální podněty stejně jako chlupy na zbytku těla, jsou geneticky naprogramovány tak, aby se jejich růstový cyklus opakoval 24-25krát během průměrně dlouhého lidského života.

( čerpáno z knihy Vlasy, účesy, techniky od autorky Jacki Wadeson )

Tetování

27. února 2011 v 19:28 | MadameBijou |  Minislovníček

19. Tetování - vpravování barvy hluboko do kůže a podkoží pomocí ostrého nástroje ( např. jehly )

20. Alergie - reakce organismu na některé látky vnitřního nebo vnějšího charakteru

21. Dermatolog - kožní lékař zabývající se léčbou kožních onemocnění, ale i jejich výzkumem apod.

( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )

Citát č. 3 - Friedrich Nietzsche

27. února 2011 v 16:09 | MadameBijou |  Citáty
Zdokonalit svůj styl neznamená nic jiného, než zdokonalit své myšlení.

( Friedrich Nietzsche )

7. díl ...Givenchy

27. února 2011 v 14:19 | MadameBijou |  Dámská krejčovství
Hubert de Givenchy - všemi uznávaný džentlmen mezi krejčími, se jako nejoblíbenější návrhář Audrey Hepburnové stal známým i za hranicemi říše módy. Na počátku kariéry navrhoval pro Jacquese Fatha, Roberta Piqueta, Luciena Lelonga a Elsu Schiaparelliovou. V roce 1951 se velmi úspěšně osamostatnil a v roce 1954 přesídlil do větších prostor na Avenue George V. Zde rozvinul vlastní "kontravizi" vládnoucího Diorova stylu, která přilákala hlavně mladší ženy, i když minimalismus prvních Givenchyho kolekcí patrně odrážel autorovy omezené prostředky. Protože jeho modely byly tolik vyhledávané klientelou haute couture, mohl si dovolit vyloučit z přehlídek tisk. Deset let bez publicity nijak nesnížilo Givenchyho popularitu - naopak poptávka po jeho kreacích ještě vzrostla. V roce 1968 zavedl rovněž značku pret-á-porter a parfémů. Slavný parfém L'Interdit měl být původně pojmenován "Audrey Hepburn", což herečka zakázala, a proto dostal název "zapovězený". Do roku 1996 navrhl Givenchy všechny salonní kolekce, ale potom převzal tvůrčí vedení John Galliano, jehož o rok později nahradil Alexander McQueen.

Zdroj obrázku: girldir.com


Zdroj obrázku: catwalkqueen.tv

příště: Hanae Mori

( čerpáno z knihy Opravdová dáma: průvodce odíváním a stylem od autorky Claudie Piras )

Masky pro normální a suchou pleť

27. února 2011 v 11:19 | MadameBijou |  Kosmetika


MASKY PRO NORMÁLNÍ A SUCHOU PLEŤ


Tvarohová - Tvaroh smíchej se žloutkem nebo s medem, důkladně rozmíchej a nanes na obličej a krk. Nech asi 20 minut působit a opláchni vlažnou vodou.

Smetanovo - medová - 2 lžíce kyselé smetany smíchej s lžící medu a přidej vločky z pšeničných klíčků ( dají se koupit v prodejně zdravé výživy apod. ), promíchej až vznikne hustá kaše. Na pleti nech působit 15 minut. Poté opláchni vlažnou vodou.

Banánová s tvarohem - 1 malý banán rozmixuj se 2 lžícemi tvarohu, žloutkem a lžící smetany na pěnu, nanes na obličej a krk a nech 30 minut působit. Opláchni vlažnou vodou.

Osvěžující z ovocných dření - 2 lžíce dřeně z meruněk nebo jahod, rajčat či banánů smíchej s vaječným bílkem a zahusti pšeničnou moukou. Nech působit 15 - 20 minut, poté opláchni.

Žloutková s olejem - Žloutek ušlehej s několika kapkami rostlinného oleje ( slunečnicový, olivový, sojový ) na hmotu hustou jako majonéza. Nanes na navlhčenou gázu, přilož na obličej a nech působit 20 minut. Opláchni vlažnou vodou.

Vločková - 2 lžíce rozemletých ovesných vloček smíchej s 3 lžícemi smetany nebo mléka, nech odležet. Vločky změknou a směs zahustí. Nanes na obličej a krk a nech působit 15 - 20 minut. Smývej vlažnou vodou.

Žloutková se smetanou - Žloutek, 2 lžíce smetany a 1 lžíci mrkvové šťávy smíchej dohromady a po nanesení nech působit 20 minut. Poté opláchni.

( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )


Počátky výroby jablonecké bižuterie v 18. století ... 3.DÍL

27. února 2011 v 0:39 | MadameBijou |  Něco z historie
Na rozdíl od cechu si bratrstvo nemohlo osobovat monopol mimo vlastní město, což mnohým měšťanům v dobách konjunktury vyhovovalo. Turnovské společenstvo tak bylo právně deklarováno jako cech až v roce 1766, kdy na výrobce a brusiče kompozice přišla zlá léta, dvacet jedna let před prohlášením kamenářského řemesla za volnou živnost. Důsledkem neuspořádaných poměrů bylo velice rychlé "beztrestné" rozšíření broušení skleněné kompozice do Rovenska pod Troskami ( statuta zdejšího kamenářského bratrstva se dočkala potvrzení roku 1733 ), Hodkovic nad Mohelkou a především výše do Jizerských hor. Zde bylo usazeno plno brusičů zběhlých jak v náročném dekorování dutého skla, pro které bylo zvládnutí zušlechťování nové komodity snadným úkolem, tak i brusičů, kteří se již dříve činili na "tvrdém díle", tedy broušení pravých drahokamů. Horští rafinéři navíc nejpozději od šedesátých let 18. století pracovali rychleji a levněji nežli jejich turnovští souputníci, protože místo šlapacích brusů začali užívat k výrobě brusné stolice poháněné vodní silou. A konec konců práci jim zadávali sami turnovští měšťané a světaznalí židovští obchodníci z celé Evropy, kteří si brzy našli do kraje cestu. Do města na d Jizerou je přilákalozboží nejen levnější nežli benátské, ale i kvalitnější.

( čerpáno z knihy Jablonecká bižuterie od autora Petra Nového )

Struktura vlasu - 2. díl

27. února 2011 v 0:09 | MadameBijou |  O vlasech
Pod kutikulou leží kůra, kterou tvoří vláknité buňky dodávající vlasu jeho sílu a pružnost. Kůra se rovněž skládá z pigmentu zvaného melanin, který propůjčuje vlasu jeho přirozenou barvu. Uprostřed každého vlasu je dřeň skládající se z velmi měkkých keratinových buňek posázených prázdnými ploškami. Skutečná funkce dřeně není známa, ale někteří odborníci se domnívají, že přivádí živiny a jiné látky do kůry a kutikuly. Tím by bylo možné vysvětlit, proč na vlasy tak rychle působí změny ve zdravotním stavu.
Přirozený lesk vlasů zabezpečuje jejich vlastní kondicionér, kožní tuk, olej složený z vosků a tuků, a navíc přírodního antiseptiku, který pomáhá bojovat s infekcí. Kožní tuk produjkují mazové žlázy přítomné v pokožce. Žlázy jsou napojeny na vlasové folikuly, do nichž kožní tuk uvolňují. Jako mazivo poskytuje kožní tuk samotnému vlasu výbornou ochrannou vrstvu, vyhlazuje šupinky kutikuly a pomáhá vlasům udržet si přirozenou vlhkost a elasticitu. Čím hladší je povrch kutikuly, tím více světla vlasy odrážejí, a tím je tedy jejich lesk větší. Proto je obtížnější dosáhnout lesku u kudrnatých vlasů než u vlasů rovných.
Za určitých okolností, například při nadměrné hormonální aktivitě, produkují mazové žlázy příliš mnoho kožního tuku. Výsledkem jsou mastné vlasy. A naopak pokud se vytváří kožního tuku příliš málo, vlasy jsou suché.


( čerpáno z knihy Vlasy, účesy, techniky od autorky Jacki Wadeson )

Citát č. 2 - Coco Chanel

26. února 2011 v 23:29 | MadameBijou |  Citáty

Pokud je žena špatně oblečena, všimnete si jejích šatů, pokud je oblečení v pořádku, všimnete si jí.

( Coco Chanel )

Dezinfekce

25. února 2011 v 18:49 | MadameBijou |  Minislovníček

16. Dezinfekce - zbavování prostředí nebo určitého místa infekce a nákazy záměrným ničením choroboplodných zárodků.

17. Permanentní make-up - korektivní tetováž, spočívající v zanesení speciálních barviv do horní vrstvy pokožky, kde vydrží asi 2 - 5 let.

18. Piercing - vpravování různých ozdob do různých částí těla.

( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )

Počátky výroby jablonecké bižuterie v 18. století ... 2.DÍL

25. února 2011 v 17:39 | MadameBijou |  Něco z historie
První kamenáři se ve městě objevili již v poslední třetině 16. století, kdy se centrem tohoto umění, a to i v evropském měřítku, stávala rudolfínská Praha. Další z nich do "svého" Turnova přivedl Karel z Vartemberka, jemuž tehdy patřilo též Jablonecko. Společně s řezáči byli v místě usedlí zlatníci, stříbrníci, obchodníci a prospektoři, kteří drahokamy hledali především v Krkonoších, Jizerských horách a na Kozákově. Před rokem 1607 V Turnově například působil řezáč a zlatník Joachym Pek. Ve 2. polovině 17. století již zdejší brusiči drahokamů početností převýšili pražskou konkurenci. V osmdesátých letech ve městě dokonce stávala panská "šlajferna" ( brusírna ) drahokamů hraběte Arnošta z Valdštejna, první dílna tohoto typu v pobělohorských Čechách. Na konci 17. století však řemeslo upadlo, což měly na svědomí jak válečné konflikty v Evropě, tak vzestup poptávky po benátských skleněných imitacích, které se snad již od osmdesátých let z města sv. Marka do Turnova dovážely a zde na způsob drahokamů brousily.

( čerpáno z knihy Jablonecká bižuterie od autora Petra Nového )

Struktura vlasu - 1. díl

25. února 2011 v 16:29 | MadameBijou |  O vlasech
Lidský vlas se skládá především z proteinu zvaného keratin. Obsahuje také trochu tekutiny a nepatrné množství kovů a minerálů vyskytujících se i v ostatních částech těla. Viditelná část vlasu je tvořena mrtvou tkání: jedinou živou částí vlasu je kořen, kožní papila, která je uložena na hlavě pod povrchem kůže v trubičkovité jamce známé jako folikul. Kožní papila se skládá z buněk, které jsou vyživovány krevním řečištěm.
Každý vlas se skládá ze tří vrstev. Vnější vrstva, neboli kutikula, je ochranným krytem vlasu a obsahuje malé překrývající se šupinky podobné taškám na střeše. Když leží šupinky kutikuly rovně a řádně se překrývají, jsou vlasy hedvábně hladké a lesklé. Pokud jsou však šupinky kutikuly mechanicky nebo chemicky poničeny či narušeny, jsou vlasy matné, lámou se a snadno se cuchají.

( čerpáno z knihy Vlasy, účesy, techniky od autorky Jacki Wadeson )

Vyzkoušej! Několik tipů na pleťové masky

24. února 2011 v 23:29 | MadameBijou |  Kosmetika

MASKY PRO MASTNOU PLEŤ

Heřmánková protizánětlivá - 100 g heřmánku spař vřící vodou na kaši. Po 10 minutách nanes kaši na tampon, poté na kůži a nech minimálně 20 minut působit až do vychladnutí.

Bílková s medem - Bílek lehce ušlehej s medem, nanes na pleť a nech 20 minut působit. Smývej velkým množstvím vlažné vody.

Bílková s citronem - Z jednoho bílku ušlehej tuhý sníh a přidej lžičku citronové šťávy. Masku nech působit 20 minut.

Mrkvová s bílkem a moukou
- Do velmi jemně nastrouhané mrkve zamíchej tuhý sníh z jednoho bílku a směs zahusti moukou na kaši. Masku nanes na obličej a krk a nech působit 15 - 20 minut.

Jogurtová - 1/2 kelímku smetanového jogurtu nanes na obličej a nech zaschnout. Po zaschnutí smývej masku tamponkem namočeným v plnotučném vlažném mléce a nakonec opláchni obličej studenou vodou.

Jablečná - Jablko oloupej, jemně nastrouhej a smíchej s tekutým medem. Nech působit 20 minut. Smývej vlažnou vodou.

Stahující čajová - Vatové tampony nech nasáknout silným výluhem čaje a teplé je přilož na kůži. Nech působit 20 minut. Pak opláchni vlažnou vodou.

( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )

Citát č. 1 - Christian Dior

24. února 2011 v 20:09 | MadameBijou |  Citáty
Dokonce i když už zapomenete, co měla žena na sobě, bude v paměti ještě dlouho přetrvávat dojem, který udělala.

( Christian Dior )

Zdravé vlasy

24. února 2011 v 18:29 | MadameBijou |  O vlasech
Krásné lesklé vlasy jsou cenným přínosem. Mohou být také mnohostranným módním doplňkem. Je možné je barvit, zdobit, natáčet nebo rovnat - a to vše během několika minut. Ale přílišné zatížení vlasů spolu s účinky špatné stravy, znečištění, klimatizace a ústředního topení může způsobit, že se vlasy spíš než dokonalou ozdobou stanou komplikací našeho života.
Každodenní péče o vlasy a okamžité odborné ošetření v případě problémů jsou proto životně důležité pro udržení přirozené krásy zdravých vlasů.


( čerpáno z knihy Vlasy, účesy, techniky od autorky Jacki Wadeson )

Škola hrou - udělejte si test

23. února 2011 v 15:29 | MadameBijou |  Oblékáme se
Zeptejte se sama sebe - Potřebujete změnu?
Chcete něco změnit na svém vzhledu? Nejste si jistá?
Zkuste si nejprve odpovědět na následujících dvanáct otázek.
Výsledek vám napoví, jak na tom jste.
1. Sklízíte pravidelně poklony? ANO - NE

2. Máte vždy pocit, že dobře vypadáte? ANO - NE

3. Máte pro každou příležitost vhodné oblečení včetně doplňků? ANO - NE

4. Hádají vám někdy ostatní méně let, než vám je? ANO - NE

5. Myslíte, že máte svůj styl, který vyjadřuje vaši osobnost? ANO - NE

6. Pečujete pravidelně o své tělo, pleť a vlasy? ANO - NE

7. "Modernizujete" často svůj účes a make-up? ANO - NE

8. Sledujete a uplatňujete ve svém šatníku nové módní trendy? ANO - NE

9. Rozhodujete se při nakupování oblečení a doplňků snadno? ANO - NE

10. Znáte svoje přednosti a nedostatky a umíte s nimi nakládat? ANO - NE

11. Cítíte se být dostatečně oceněna v soukromí i v zaměstnání? ANO - NE

12. Myslíte, že pro svůj vzhled děláte maximum? ANO - NE

HODNOCENÍ:

Více odpovědí ANO:
Je zřejmé, že víte, co dělat pro svůj vzhled, a pokud cítíte, že máte nějaké nedostatky, určitě si budete umět poradit a najdete způsob, jak se zdokonalit.

Stejný počet odpovědí ANO NE:
Jste zřejmě někde napůl cesty k dokonalému vzhledu - někdy vypadáte skvěle a někdy se nedaří. Zkuste odhalit tajemství svého stylu a vypadat stoprocentně každý den!

Více odpovědí NE:
Změna vám určitě prospěje a neměla byste ji dlouho odkládat! Uvidíte, že nový vzhled vám otevře obzory, zlepší vaše sebevědomí a postavení.


( čerpáno z knihy Doplňkománie aneb Co a jak s módními doplňky od autorek Šárky Pavličové a Evy Vančurové )

Lufa

23. února 2011 v 12:09 | MadameBijou |  Minislovníček

13. Lufa ( žínka z lufy ) - speciální žínka z mořských chaluh. Umožňuje jemné obroušení kůže a zvýšení prokrvení prokrvení, vhodná pouze na tělo, ne na obličej.

14. Mechanický peeling - odstraňuje odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky. K tomu se používají přípravky složené z tekutého nebo polotekutého základu s malými, středně velkými či velkými pevnými částicemi. Můžeš ho provádět sama doma.

15. Chemický peeling - využívá přípravků s obsahem např. alfahydrokyselin či kyseliny glykolové k odstranění vrstvy buněk na povrchu pokožky. Chemický peeling se provádí na odborných kosmetických či lékařských pracovištích.


 ( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )

Co budeš potřebovat?

22. února 2011 v 21:29 | MadameBijou |  Kosmetika

         Na pleťovou masku budeš potřebovat:

         Ovoce, zeleninu, med, vajíčko, ale i tvaroh, droždí, olej a jogurt. Samozřejmě ne všechno dohromady, ale vždy vybrané suroviny. Příklady jejich vhodné kombinace a doporučení najdeš v dalších článcích, ale i v řadě knih a časopisů. A pamatuj, po nanesení masky na obličej si vždy dopřej chvilku - 15 až 20 minut - klidu. Nikde neběhej, netelefonuj, nemluv, ani se nevystavuj na odiv ostatním členům rodiny. Udělej si chvilku jen pro sebe. Takovou, po jaké touží všechny ženy, které už mají svou rodinu a nedostatek času. Ticho a klid jsou součástí kosmetické péče. Uvidíš, je to velmi příjemné. Přesvědčíš-li k takové půlhodince i maminku, bude určitě mile překvapena.

  
 ( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )
    

Pleťové masky

22. února 2011 v 20:59 | MadameBijou |  Kosmetika
       
          Tvář s pleťovou maskou vypadá jako velká legrace, avšak může pleti velmi prospět. V tvém věku není pleťová maska nutná, ale v podstatě ji lze použít v každém věku a pro každý typ pleti. A navíc, nemusíš ji vůbec kupovat v obchodě, ale naopak připravit si jedinečnou pleťovou masku přímo sama doma. Jen musíš vědět, jaký typ pleti máš a co vlastně pleti chceš poskytnout. Správně používané masky zjemňují a osvěžují pleť, zlepšují výživu a zvyšují pružnost kůže. Masky působí rychle, výsledek uvidíš v podstatě ihned po ošetření.


 ( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )

6. díl ... Louis Féraud - Paris

22. února 2011 v 19:59 | MadameBijou |  Dámská krejčovství

         Návrhářská kariéra Louise Edouarda Férauda byla zcela neočekávaná, neboť se původně vyučil pekařem. Avšak výrazné estetické cítění a neomylný smysl pro styl jej v roce 1945 dovedly k otevření butiku v Cannes. Povzbuzen úspěchem na jihu Francie se v roce 1953 přestěhoval do Paříže, kde v č. 88 v ulici Faubourg Saint-Honoré otevřel butik, jenž se stal hlavním sídlem Féraudovy značky. Na přelomu 50. let předvedl první kolekci haute couture, která vynikala troufalým výběrem látek a nápadnými barvami. Na návrhářské půdě se dočkal rostoucí podpory kolegů a společně vyvinuli typický Féraudův styl: hladký rovný střih zvýrazněmý folklorními prvky. V roce 1965 připojil k modelové tvorbě rovněž kolekce pret-á-porter, které sklidily velký úspěch v USA a Japonsku. V roce 1995 převzala tvůrčí vedení salonu jeho dcera Kiki.

Louis Féraud
                 Zdroj obrázku: thefashioninsider.com

příště: Givenchy


   ( čerpáno z knihy Opravdová dáma: průvodce odíváním a stylem od autorky Claudie Piras )

Výrazný jiskrný typ

21. února 2011 v 21:29 | MadameBijou |  Oblékáme se

VÝRAZNÝ JISKRNÝ TYP

Vlasy: černé, hnědé nebo sytě šedé
Oči: šedé, zelené, sytě hnědé nebo jasně oříškové
Roční období: jiskřivé jaro, jiskrná zima
Celkový dojem: zářivý a kontrastní
Princip: doporučuje se smíchat světlé i tmavé barvy dohromady nebo zvolit jednu výraznou barvu - modrou, žlutou, červenou, zelenou.

          Základní oblečení pořizujeme v černé, královské modři, červené, či v barvě dřevěného uhlí. Tento typ by měl dbát na to, aby uvedené barvy byly míchány s barvami, které syté základní oblečení projasní a zesvětlí - zářivě žlutou, tmavě růžovou, tmavě šedou. Je možno nosit nápadné šperky a volit i výrazné líčení.
          Make-up by měl být stejně výrazný jako barevné ladění oděvu - jasná červená, či jahodová nebo sytě růžová.
          Oči je dobré zvýraznit, stíny i linky by měly být jedné barvy, v jemnějších odstínech. Modrooký typ používá opálově růžovou nebo bleděmodrou barvu, typy s očima oříškovýma nebo hnědýma meruňkovou nebo tlumenou zelenou.


  ( čerpáno z knihy Moderní žena: dokonalá profesní image od autorky Marie Němcové )

Počátky výroby jablonecké bižuterie v 18. století ... 1.DÍL

21. února 2011 v 19:19 | MadameBijou |  Něco z historie


Turnov

            Skleněná kompozice, z níž bylo možné vybrušovat imitace drahých kamenů, se začala v Čechách tavit nejdříve v Turnově, a to nejpozději na počátku 18. století. Dle tradice zde první sklovinu pro "měkké dílo", křišťálovou kompozici k výrobě imitace diamantu, vyrobili bratří Václav a Jan Fišerové roku 1711. Za konečným úspěchem mělo stát množství zmarněných pokusů a pětiletý pobyt v italských Benátkách. Čtyři roky nato, dne 10. května 1715, byla ve městě ustavena Kontrafraternita ( bratrstvo ) brusičů kamenů, která zahrnovala nejen paliče a brusiče kompozice, ale i řezáče pravých kamenů - "štajnšnajdry" , kamenáře. Jejich úkolem bylo zejména přispět k tomu, "aby zdejší štajnšnajdři ledakohos, sedláka nebo pohana žida takovému kunstu učiti dokonce žádného práva míti nemohli." V Turnově tehdy působilo sedmdesát mistrů s dvaceti tovaryši a dvaceti učedníky. Často se však vedle tohoto řemesla věnovali i jiné profesi. Například Mikoláš Černovický, první starší bratrstva, byl pekařem.


    ( čerpáno z knihy Jablonecká bižuterie od autora Petra Nového )

Návštěvnost - 14. - 20.2. 2011

21. února 2011 v 15:59 | MadameBijou |  Návštěvnost blogu
Návštěvnost za minulý týden (14.2. 2011 - 20.2. 2011) je:
Pondělí: 25
Úterý: 55
Středa: 43
Čtvrtek: 16
Pátek: 13
Sobota: 33
Neděle: 28

Celkem: 213

     Myslím si, že to není vůbec špatná návštěvnost. Oproti předchozímu týdnu se sice zmenšila, ale pořád je to pro mě nezvykle vysoká návštěvnost. Moc Vám za ni děkuju.

     MadameBijou

14. - 20.2. 2011

21. února 2011 v 12:29 | MadameBijou |  Návštěvnost e-shopu
Návštěvnost za minulý týden (14.2. 2011 - 20.2. 2011) je:
Pondělí: 8
Úterý: 8
Středa: 9
Čtvrtek: 2
Pátek: 4
Sobota: 5
Neděle: 2

Celkem: 38

         Moc děkujeme. Je to sice o něco slabší než předchozí týden, ale 15. 2. nás potěšila objednávka náramku, který byl v pořádku doručen nové majitelce, jež je s ním spokojená.
         V anketě na blogu hlasujete na otázku Koupíte si někdy něco v našem e-shopu? Dosavadní výsledky ukazují, že 13 z hlasujících by si ani omylem nic nekoupilo, dalších 27 by si možná koupilo a tři si rozhodně někdy v budoucnu něco koupí. Ráda bych Vás požádala, abyste hlasovali i nadále.
        Co se týče poštovného, cenu jsme snížily na 59 Kč ( sleva 6 Kč ). Níž už ale pravděpodobně nepůjdeme, protože taky musíme poštu platit.
        Pro občany slovenské republiky i nadále platí poštovné 130 Kč. Na poště Vám to při objednávce přepočítají na eura.
        Ještě jednou Vám děkuji i za mamku. Je moc ráda, když píšete tak hezké komentáře na její výrobky.

        MadameBijou

E-SHOP ZDE.

5. díl ... Emanuel Ungaro - Couture

21. února 2011 v 10:39 | MadameBijou |  Dámská krejčovství


         Jako syn krejčího se Ungaro vyučil řemeslu u otce. Zpočátku si vydělával na živobytí jako návrhář v salonech Balenciaga a Courréges a poté provozoval malý ateliér. V roce 1965 si s finanční pomocí herečky Sonji Knappové v č. 2 na Avenue Montaigne založil salon. Na rozdíl od řady kolegů Ungaro netvoří návrhy na papíře, nýbrž přímo na živých manekýnách. Od roku 1968 pro své modely rovněž osobně navrhuje látky. Jeho poznávacím znamením je neobvyklá kombinace barev a vzorů a veřejnosti trvalo několik let, než Ungarův styl dokázala ocenit. Když se úspěšně zavedl na trhu pod několika značkami, v roce 1996 prodal podnik skupině Ferragamo, avšak vlastní salon vede i nadále. Od roku 1997 mu po tvůrčí stránce pomáhá návrhář Robert Forrest.

Emanuel Ungaro
                                  Zdroj obrázku: nitrolicious.com

                                             Zdroj obrázku: style.com

Emanuel Ungaro
                       Zdroj obrázku: desmitten.wordpress.com

Emanuel Ungaro
                Zdroj obrázku: zimbio.com

Emanuel Ungaro
                         Zdroj obrázku: zimbio.com

 příště: Louis Féraud - Paris
  
      ( čerpáno z knihy Opravdová dáma: průvodce odíváním a stylem od autorky Claudie Piras )
Konopný shop