Konopný shop


Kdo hledá nějaké lekce hindského jazyka, může se něčemu naučit ZDE.

Informace z oblasti
KNIHOVNICTVÍ.

Reklamy pouze SEM. Jinak mažu a ignoruju.

DESIGN by LABANDA.

NESPŘÁTELUJI ANI SE NEÚČASTNÍM ŽÁDNÝCH SOUTĚŽÍ.

Vinuté perle

6. února 2011 v 11:02 | MadameBijou |  Materiál na výrobu bižuterie


VINUTÉ PERLE

( lampové perle )

          Jedná se o druh skleněných perlí, který byl v minulosti vyráběn výhradně v Itálii ( Benátky a Murano ), odtud pochází jejich anglický název "Venetian Beads".
          Výroba těchto perlí je ruční, každá perle je vlastně originál a nenajdete dvě perle naprosto totožné. S ohledem na ruční výrobu jsou jsou samozřejmě nepoměrně dražší, než např. rokajl nebo strojně mačkané perle. Často jsou malými uměleckými dílky, které vyžadují nejen zručnost a nadání, ale i příslušnou kvalifikaci.
          Základní surovinou je lampové sklo, tj. skleněné tyčinky bez dírky o průměru 7 - 12 mm a délce 50 - 75 cm. Jak již plyne ze samotného názvu, vyrábějí se tyto perle navíjením nad plynovým hořákem. Konce tyčinek se nahřívají nad plamenem a navíjejí na drát. Dříve byla výroba vinutých perlí výhradně domácká, u stolu a lampy ( hořáku ). K výrobě se používaly speciálně seřízené stoly s měchy, ve kterých se stlačoval vzduch šlapáním na pedály a hnal se hořáky na kahan, aby se usměrnil plamen přímo na skleněné tyčinky. Zpočátku se používal k pohonu benzín, později plyn.
         Drát, na který se sklovina navíjí, je namočen v hlince, aby se perle po vychladnutí snadněji stahovaly z drátu a nepřilepily se k němu. V rozehřátém stavu se perle různě upravují, nanášejí se dekorační vrstvy nebo se tvar upravuje pomocí různých kovových pomůcek.

vinuté perle
                                 zdroj obrázku: bizuterie-jablonec.cz

        ( čerpáno z knihy Šité korálky od autorky Jitky Sůsové )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lovelka <3 Lovelka <3 | Web | 6. února 2011 v 11:24 | Reagovat

Děkuju =D a tobě zase už teda dobré ráno =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Konopný shop