Konopný shop


Kdo hledá nějaké lekce hindského jazyka, může se něčemu naučit ZDE.

Informace z oblasti
KNIHOVNICTVÍ.

Reklamy pouze SEM. Jinak mažu a ignoruju.

DESIGN by LABANDA.

NESPŘÁTELUJI ANI SE NEÚČASTNÍM ŽÁDNÝCH SOUTĚŽÍ.

Opalování, aneb co se děje pod sluncem

3. března 2011 v 8:39 | MadameBijou |  Kosmetika
Většina lidí se na léto doslova těší. Možná také dokážeš celé hodiny polehávat na slunci, pravidelně se otáčet, aby každý kousíček tvého těla měl ten správný odstín. Jenže pleti ani vlasům slunce nesvědčí. Slunce totiž pleť nejen opaluje, ale také vysušuje, ta pomaleji regeneruje, rychleji stárne... UV záření může dokonce přivodit vznik rakoviny kůže. Všechna poškození jsou o to horší, že se neprojeví hned, ale za čas, za pár let. Proto je tak důležitá ochrana pleti.

Od začátku

Člověk stejně jako ostatní živí tvorové má tělo pokryto kůží, která je relativně holá a její vrchní vrstva je nejvíce vystavena slunečnímu záření. Na vstřebávání energie vyzařované sluncem se podílí řada různých složek kůže, ale největší význam mají buňky, které tvoří kožní barvivo - pigment. Ten účinně pohlcuje a rozptyluje světlo, působí jako optický filtr a tím zabraňuje průniku světla do hlubších vrstev kůže a také vstřebanou energii přeměňuje v teplo. Navíc také způsobuje tolik žádané opálení.
Vliv záření na lidský organismus závisí na různých faktorech - např. na úhlu dopadu; tedy čím kratší je cesta od zdroje záření, tím působí intenzivněji. Proto záření dopadající kolmo má intenzitu největší.
Při pobytu na slunci počítej s tím, že na pokožku dopadá sluneční záření nejen přímo, ale že se také odráží od povrchu předmětů, které jsou všude kolem, Protože nejsou většinou hladké, dochází k odrazu světla od jejich jednotlivých plošek do všech směrů. A tak, i když se schováš před přímými slunečními paprsky, neznamená to, že nejsi vystavena jejich účinkům. Ani voda, jak se někteří mylně domnívají, neoslabuje biologické účinky slunečního záření. Tomu by tedy měla odpovídat účinná ochrana pokožky, a tou je použití kosmetických přípravků s UV filtry.
Podstatná část záření prochází dokonce i sklem, takže ani doma či ve škole za oknem nejsi stoprocentně v bezpečí.

( čerpáno z knihy Jak být půvabná od autorky Šárky Pavličové )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Konopný shop