Konopný shop


Kdo hledá nějaké lekce hindského jazyka, může se něčemu naučit ZDE.

Informace z oblasti
KNIHOVNICTVÍ.

Reklamy pouze SEM. Jinak mažu a ignoruju.

DESIGN by LABANDA.

NESPŘÁTELUJI ANI SE NEÚČASTNÍM ŽÁDNÝCH SOUTĚŽÍ.

1. Pozdrav

3. července 2011 v 10:09 | MadameBijou |  Základní pravidla společenského chování
POZDRAV

Pozdravů je celá řada. Pozdravem projevujeme zdvořilost vůči zdravenému a současně vyjadřujeme i úctu.
Mladší zdraví vždy staršího, mladší žena starší ženu, svou nadřízenou. Žena nezdraví muže. Bohužel jsou určití muži-nadřízení, kteří doslova čekají, až je nejen mladší, ale i starší žena pozdraví. Místo pozdravu se na tyto muže spíše usmějeme. Muž by měl pochopit, že zdravit by měl on.
Pozdrav má být pronesen tak, aby ho zdravený slyšel, a měl by být vždy spojený s mírným úsměvem. Zdravíme-li váženou, nadřízenou osobnost, pak zdravíme ještě s lehkým úklonem hlavy, případně zmírníme rychlost chůze.
Zdravíme při příchodu do kanceláře, obchodu, domů. Zdravíme při odchodu - konečně zdraví nás i v supermarketech pokladní, když se chystáme vyložit svůj nákup u pokladny. Navštívíme-li restauraci, pak můžeme podle toho, zda si nás vůbec povšimli a zda nás pozdravili, usuzovat, jak se zde starají o hosta. Stejně tak to platí, když vstupujeme do dveří hotelu. Tam musí zdravit všichni. Příchozí má pak dobrý pocit, že nebude v mamutím hotelu jen číslem pokoje, ale váženým hostem.
Nejčastější pozdravy jsou dobré ráno, dobrý den, dobrý večer, na shledanou ( "nashle" platí spíš jen pro kamarádky a osobní přátele ). Je-li ve skupině více lidí, pak se při zdravení díváme vždy na tu osobu, kterou právě zdravíme, nebo je-li to ve společnosti, kde se všichni známe, pak můžeme čelem ke společnosti, případně nejstaršímu člověku s úsměvem říci: "Všechny vás zdravím," nebo "Všem přeji pěkný večer," apod.

příště: PŘEDSTAVOVÁNÍ

( čerpáno z knihy Úspěšná paní domu: Manažerkou i ve vlastní domácnosti od autorky Hany Sedláčkové )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 spaglik spaglik | Web | 27. července 2011 v 20:39 | Reagovat

Dobrý..... Něco ani někod nezná :D

http://spaglik.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Konopný shop