Konopný shop


Kdo hledá nějaké lekce hindského jazyka, může se něčemu naučit ZDE.

Informace z oblasti
KNIHOVNICTVÍ.

Reklamy pouze SEM. Jinak mažu a ignoruju.

DESIGN by LABANDA.

NESPŘÁTELUJI ANI SE NEÚČASTNÍM ŽÁDNÝCH SOUTĚŽÍ.

3. Podání ruky

16. srpna 2011 v 13:39 | MadameBijou |  Základní pravidla společenského chování
PODÁNÍ RUKY

Už prosté podání ruky hodně vypovídá o člověku, kterému ruku podáváme. Ruku podává vždy nejdříve žena. Podání ruky je samozřejmé, i když někoho vítáme doma. Ovšem například v kanceláři, kde se ucházíme o místo, nikomu ruku nepodáváme. Vedoucí pracovnice naopak sama podává ruku, stejně tak i muž, a zpravidla ještě popřejí, aby se nové pracovnici v závodě, obchodě či úřadu líbilo.
Muži podává ruku vždy nejdříve žena. Starší a významný muž se určitě nebude zlobit, když mu mladá půvabná žena, která se jde představit, podá sama ruku, i když by v tomto případě stačilo se jen představit jménem, bez podání ruky.
Starší žena, nadřízená, vždy podává ruku mladší ženě.
I při podání ruky se mírně usmíváme a ruku stiskneme pevným stiskem, ale zase ne příliš silně až do bolesti. Také potřásání rukou, které trvá dlouho, není určitě příjemné a vhodné.
Stisknout podávanou ruku do obou dlaní je projevem srdečnosti a radosti z toho, že dívku či ženu vidíme. Je to vhodné od babičky či dědy a dalších příbuzných, případně od bývalé učitelky, kteří se radují ze setkání. Chceme-li někomu podat ruku, pak vždy v klidu, ne v běhu za autobusem či tramvají.
S kuřáky to není jednoduché. Cigaretu drží v ruce pravé, a teď ji mají někomu podat. Slušelo by se cigaretu předat buď do druhé ruky, nebo ji zmáčknout a odložit do popelníku. Kuřák by také neměl s ústy ještě plnými cigaretového kouře současně s podáním ruky ženu políbit ( i když by šlo jen o lehké líbnutí na tvář ). Každému není milé cítit místo příjemně nevtíravého parfému cigaretový kouř. Ale co je nejhorší, je-li ruka ještě od něčeho ulepená, vlhká a zpocená! Pak se omluvíme, že ruku nepodáme, a napravíme to, jakmile se umyjeme.

( čerpáno z knihy Úspěšná paní domu: Manažerkou i ve vlastní domácnosti od autorky Hany Sedláčkové )

resize image
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Konopný shop